AYNI GÜN MR (EMAR) ÇEKİMİ

AYNI GÜN MR (EMAR) ÇEKİMİ
  • Radyoloji

AYNI GÜN MR (EMAR) ÇEKİMİ

Günlerce MR (EMAR) sırası beklemeyin

MR (EMAR) nedir?

Magnetik Rezonans (MR), anatomik yapıları, diğer yapılardan net olarak ayırt etmek, sağlıklı ve hastalıklı dokular arasındaki farklılıkları saptamak ve tanımlamak için kullanılan bir görüntüleme tekniğidir.

MR (EMAR) radyasyon yayar mı?

Yüksek görüntü kalitesi ve bilinen bir zararının olmaması nedeniyle günümüzde MR'a talep artmaktadır.

Artan talep nedeniyle hastalar günlerce MR (EMAR) sırası ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Ankara MR Merkezi

Ankara Mamak’ta bulunan hastanemizde yer alan MR merkezimiz ile rahat, konforlu ve hızlı MR (EMAR) çekimi gerçekleştirilmektedir. Ankara Özel Natomed Hastanesi ileri teknoloji ürünü yüksek görüntü kalitesine sahip MR’ı (EMAR) doktor ve hasta memnuniyeti üst seviyede gerçekleştirilmektedir.

MR’ın avantajları nelerdir?

MR sonrasında herhangi bir ağrı ile karşılaşılmaması ve görüntüleme sırasında alerjiye neden olabilecek ilaç kullanımı zorunluluğunun bulunmaması MR’ın önemli avantajlarındandır.

Anestezili MR (EMAR) nedir?

İşlem sırasında şiddetli gürültünün olması, hareketsizliğin gerekmesi ve dar bir alana girme zorunluluğu özellikle 8 yaş altı çocuklarda ve hareketsiz kalamayan, zihinsel özürlü ya da kapalı alan korkusu olan erişkinlerde MR çekimini zorlaştırmaktadır.

MR uyumlu anestezi yardımıyla kapalı yerde bulunma korkusu olan hastalarda, yaş olarak çok küçük çocuk ve bebeklerde, içeride hareketsiz kalamayacak hastalarda güvenli bir şekilde çekim gerçekleştirilebilmektedir.

MR (EMAR) hangi amaçla kullanılmaktadır?

MR vücudun değişik bölgeleri için değişik amaçlarla uygulanmaktadır. Baş ağrısı, migren, nörolojik rahatsızlıklarda, beyin tümörü şüphesinde, epileptik nöbet geçiren hastalarda, göz, kulak, çene eklemi problemlerinde, omurga problemi, disk kaymaları ve disk fıtıklarında, omuz, diz gibi eklemler ve bağların değerlendirilmesinde, spor yaralanmalarında, kalp hastalıklarında, göğüs ve karın iç organ rahatsızlıklarında, kemik yapı rahatsızlıklarında MR tetkikleri yapılabilmektedir.

MR (EMAR) ile hangi tetkikler yapılır?

Özel Natomed Hastanesi Magnetik Rezonans cihazı ile yapılan tetkiklerden bazıları şöyle:

Beyin, göz, iç kulak ve kulak yapıları, hipofiz, çene eklemi, beyin atardamar ve toplardamar sistemleri gibi kafa bölgesine yönelik incelemeler,

Boyun yapısı, gırtlar, yutak, tükürük bezleri, dil ve çevre yapıları,

Akciğerler, kalp ve kalple ilişkili büyük damarlar, meme hastalıkları

Karın içi organlar, MR enterografi ile ince bağırsakların incelenmesi, alt karın bölgesi, multiparametrik prostat incelemesi, rahim ve yumurtalık incelemesi

Boyun, sırt ve bel bölgesi omurga patolojileri,

Omuz, kol, dirsek, el bileği, el, kalça, uyluk, diz, bacak, ayak bileği ve ayak gibi uzuvların ve eklemlerin incelemeleri

Tüm vücut anjiografi

MR spektroskopi,

Kranial ve abdominal diffüzyon görüntüleme,

Perfüzyon MRG,

MRCP, MR pyelografi ve MR myelografi.

BOS akım çalışması,

Kinematik incelemeler,

Tüm vücut metastaz tarama

Dinamik doku ( karaciğer, meme, tümör ) MR

Bölgesel MR anjiografik incelemeleri

Yorum Yapın