Radyoloji

Radyoloji

Radyoloji bölümü; hastalıkların tanı, tedavi ve tedavi takiplerini ,görüntüleme yöntemleri kullanarak saptama,takip etme ve yol gösterme yöntemlerinin bütünüdür.
 
Bölümümüzde bu amaçla Ultrasonografi,Renkli Doppler ultrasonografi,Tomografi(BT),Magnetik rezonans(MR),Röntgen, Skopik tetkikler,Mamografi çalışmaları son teknoloji yöntemleri kullanılarak ve her gün yeni bir yenilikler takip edilerek hizmetinize sunmaktayız.
 
Tüm tetkiklerimiz aynı gün içerisinde uygulanabilmekte ve sonuçları aynı gün raporlanabilmektedir.
 
Bunun için bir bayan radyolog olarak bendeniz Dr.Gülay Çetin, radyoloji sekreterleri ve radyoloji teknisyen ekibimiz ile en titiz ve itinalı çalışma programları uygulamaktayız. Özellikle bayan hastaların utanmadan-çekinmeden rahatlıkla muayene olabilecekleri ortam sağlamaktayız. Ayrıca hastalıkların tanılarının konmasında ve tedavilerinin şekillenmesinde en önemli aşamalardan biri olan görüntüleme eşliğinde biopsi işlemleri (meme, tiroid.akciğer, karaciğer ve vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkan bezelerin iyi huylu mu-kötü huylu mu olduğunun saptanması için ameliyatsız-kesisiz ince veya kalın iğne ile(tru-cut) parça alma yöntemi) ve abse -kist-karın içi yada akciğer sıvısı boşaltılma işlemleri yılların getirdiği deneyimle ve tarafımdan hastalarımıza endikasyon dahilinde uygulanabilmektedir.
 
 

Bir Yorum Bırak