Doktorlarımız

Cafer

Doç.Dr. Cafer ÖZDEM

Kulak Burun Boğaz (KBB)
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi – Ankara (1965 – 1973)
Dış orta ve iç kulak hastalıkları
Baş-boyun bölgesi tümörleri (larinks, farinks, dil, damak, yumuşak damak, Parotis)
Horlama, uyku apnesi ve cerrahi tedavisi
Burun ve sinüs hastalıkları
Geniz eti ve bademcik hastalıkları
Kulak mikrocerrahisi
Doç Dr. Cafer Özdem, bu bölgelerin tıbbi (ilaç) ve cerrahi (ameliyatla) tedavisi ve kanserlerinin cerrahi tedavisi üzerinde büyük deneyim sahibidir.
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Doçentlik Ünvanı (Mart 1983)
1983 – 1985 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.
1985 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Klinik Şefliği’ne atandı ve bu görevine 2011 yılına kadar devam etti.
2013 Yılından itibaren özel muayenehanesi ve Özel Medart Tıp Merkezi’nde çalışmaktadır.
Doç. Dr. Cafer Özdem’in, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda, kanser cerrahisinin planlanma ve tedavisinde önemli bir adımı oluşturan, Larinks kanseri nedeniyle cerrahi tedavi gören hastalarda tümör lokalizasyonunun tesbiti ve bu hastalarda yapılan retrosternal diseksiyon ile ilgili çalışmaları olmuştur.
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki çalışmaları süresince baş ve boyun bölgesi (yüz, çene, damak, dil, gırtlak, boğaz, Parotis) tümörlerinin en güncel tedavisi için Tümör Konseyi’nin oluşturulması, burun ve sinüs hastalıklarının tedavisindeki fonksiyonel endoskopik sinüs cerrahisinin gelişmesinde ve doğuştan veya sonradan oluşan işitme kayıplarının Kohlear Implant (biyonik kulak) yoluyla tedavisinde öncülük etmiştir.

Doktorumuzu Değerlendirin